Litery przestrzenne to jedna z najbardziej efektownych form reklamy. Dzięki możliwości wycinania dowolnych kształtów możemy wykonać również elementy graficzne tworzące logo, a możliwość łączenia różnych technologii pozwala na osiągnięcie ciekawych efektów. Litery przestrzenne możemy podzielić na litery świetlne oraz niepodświetlane, poniżej przedstawiamy kilka rodzajów liter:


Litery 3D ze styroduru

To najbardziej ekonomiczna forma liter przestrzennych. Wykonane są z pianki polistyrenowej (popularnie zwanej styrodurem lub XPS), wycinanej rozgrzanym drutem na specjalnej maszynie, lub frezowanej na maszynie cnc. Następnie są szpachlowane, szlifowane i malowane na wybrany kolor farbą odporną na warunki atmosferyczne lub farbą akrylową do zastosowań wewnątrz budynków.

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, lico liter może zostać uszlachetnione pleksi lub dibondem w wybranym kolorze lub wykończeniu np. aluminium szczotkowane, złoto, srebro, lustro. Litery mogą zostać zamontowane bezpośrednio do ściany budynku, na tablicy lub dystansach, co umożliwia również ich podświetlenie, tworząc „efekt halo”.

Litery 3D z pleksi

Jak sama nazwa wskazuje, są wykonane w całości z pleksi. Jest to jedna z najbardziej efektownych form reklamy świetlnej z uwagi na to, że może świecić nie tylko front, ale także i boki liter. Dzięki łączeniu różnokolorowej pleksi, a także specjalistycznych folii do podświetleń, można uzyskać niesamowite efekty. Możemy tutaj również łączyć różne technologie, uzyskując różne efekty wizualne –  możemy wybrać, czy ma świecić tylko front, czy cała litera, a może chcemy uzyskać efektowną poświatę, montując litery na dystansach i podświetlając od tyłu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego rodzaju pleksi lub folii tzw day/night, dzięki czemu możemy uzyskać efekt czarnej litery w dzień, a jednocześnie w nocy będzie ona świecić na biało co zapewni perfekcyjną widoczność reklamy przez całą dobę.

Litery 3D z bokiem z taśmy aluminiowej

Kolejną grupą liter świetlnych, są litery wykonane w technologi taśmy aluminiowej, z licem z pleksi. Charakterystyczną cechą tego rodzaju liter jest to, że świeci tylko front litery, a boki wykonane są ze specjalnej taśmy aluminiowej w wybranym kolorze lub wykończeniu jak np chrom, aluminium szczotkowane złoto czy drewno. Są one pewnego rodzaju alternatywą dla liter wykonanych w całości z pleksi, jednak zapewniają inne efekty wizualne.

Tak samo jak w przypadku pozostałych rodzajów liter, można je zamontować na dystansach i podświetlając od tyłu, uzyskać efektowną poświatę, jednak w przypadku liter wykonanych w technologii taśmy aluminiowej istnieje możliwość połączenia oświetlenia zarówno frontu oraz tyłu co zapewnia niesamowity efekt wizualny.

Litery z PCV, Pleksi, Dibondu, Drewna oraz folii

Poza całą gamą liter świetlnych, oferujemy wykonanie liter i znaków bez podświetlenia, wykorzystywanych do identyfikacji wewnętrznej oraz zewnętrznej budynków, mogą one stanowić także bardzo ciekawy element ozdobny przy aranżacji wnętrz, nie tylko lokali firmowych i sklepów, znajdą one także swoje zastosowanie przy urządzaniu wnętrz domów czy mieszkań.