Jesteśmy producentem reklam świetlnych. Specjalizujemy się szczególnie w wykonywaniu kasetonów z płyt kompozytowych typu dibond, oraz kasetonów z pleksi.

Ponadto w naszej ofercie znajdują się kasetony w ramie aluminiowej, wielkoformatowe kasetony napinane oraz ramy napinane z licem tekstylnym. Poniżej przedstawiamy szerszą charakterystykę poszczególnych rodzajów kasetonów, wraz z kilkoma przykładami.


Kasetony w ramie aluminiowej. Dobry efekt w przystępnej cenie.

Jest to najprostsza i zarazem najtańsza wersja kasetonu. Jego konstrukcja składa się z ramy aluminiowej o grubości od 10-20 cm oraz frontu z pleksi lub poliwęglanu komorowego (w wersji ekonomicznej), na który naklejany jest wydruk na specjalnej folii do podświetleń. Przy obecnym rozwoju technologii, można wykonać także nadruk UV bezpośrednio na podświetlanym materiale, jest to opcja droższa, ale zapewnia dużo lepszy kontrast i ostrość obrazu po podświetleniu. Ramę aluminiową można dodatkowo pomalować proszkowo w wybranym odcieniu.

Opcjonalnie zamiast pleksi czy poliwęglanu komorowego, można zastosować lico z dibondu, jednak zamiast drukowania jest ono frezowane, dzięki czemu podświetlone zostają tylko wybrane elementy. Istnieje możliwość wyboru koloru frontu jak i jego wykończenia (mat, połysk). Z uwagi na ograniczenia technologiczne wielkość takiego kasetonu bez widocznych łączeń jest ograniczona do 3m szerokości w przypadku pleksi oraz 4m w przypadku poliwęglanu lub dibondu.

Kasetony z dibondu. Gdy liczy się efekt.

To jeden z najpopularniejszych rodzajów kasetonów ze względu na swoje wysokie walory estetyczne i szeroką gamę kolorów i wzorów. Kaseton taki składa się z jednego kawałka dibondu odpowiednio wyciętego i złożonego w „pudełko”, dzięki czemu zarówno front jak i boki są wykończone bardzo estetycznie. Zastosowanie oświetlenia krawędziowego umożliwia zmniejszenie grubości takiego kasetonu nawet do 5cm. Możliwość zastosowania różnych wzorów takich jak szczotkowane aluminium, srebro, złoto czy nawet efekt lustra, a także wykańczania różnymi foliami, może dać na prawdę ciekawe efekty.

Standardowo wielkość kasetonu ograniczona jest do 3,8m x 1,3m, jednak z uwagi na możliwość łączenia modułowego, jeżeli jest taka potrzeba, możemy uzyskać dużo większe formaty, bez nieestetycznych łączeń.

Kasetony z pleksi. Otocz się światłem.

Jak sama nazwa wskazuje, kasetony wykonane są w całości z pleksi. Dzięki technologii gięcia i klejenia pleksi, umożliwiają podświetlenie kasetonu nie tylko z frontu ale także z boków, uzyskując efekt świetlnego boxu. Istnieje możliwość wyboru określonego koloru pleksi, lub oklejenie jej specjalną folią do podświetleń z szerokiej gamy dostępnych kolorów. Taki kaseton można okleić również grafiką drukowaną.

Istotną zaletą takich kasetonów jest to, że nie muszą być jedynie prostokątne czy kwadratowe, dzięki możliwości wycinania i wyginania, możemy uzyskać niemal dowolne kształty.

Kasetony z licem napinanym. Rozmiar ma znaczenie.

Kolejną grupą kasetonów są reklamy wykonane w technologii lica napinanego, dzięki czemu mogą osiągać naprawdę duże rozmiary, bez widocznych łączeń. Umożliwiają zadruk w pełnym kolorze, na całej swojej powierzchni, a dzięki zastosowaniu technologii poddruku, charakteryzują się niesamowitą ostrością i dużą dynamiką barw za równo w dzień jak i w nocy.

Specjalnym rodzajem kasetonów z licem napinanym, są kasetony z licem tekstylnym. Mają one szczególne zastosowanie wewnątrz pomieszczeń np galeriach handlowych, sklepach i siedzibach firm. Charakterystyczną cechą tego typu kasetonów jest to, że praktycznie nie posiadają ramek po bokach co umożliwia ich zabudowę oraz wpasowanie w wystrój wnętrza. Dodatkowo, z uwagi na swoją konstrukcję, umożliwiają bezproblemową wymianę grafiki w dowolnym momencie. Mają one zastosowanie w przypadku prezentowania produktów, zabudowy stoisk, podświetlanych plakatów, obrazów, a także tzw. ścian świetlnych.